Milí zákazníci, po zaregistrování získáte věrnostní slevu 5% na veškerý sortiment. Sleva platí na první i další objednávky. 

Rozhovory

Rozhovor pro web Primainspirace z 23.1.2023

Z lásky k přírodě. Ručně malované vzory na bytovém textilu paní Kristýny dýchají přírodou.

Nejprve vás žádám, abyste se nám představila.

Dobrý den, jmenuji se Kristýna Balínová, mám malou dceru a bydlíme v Plzni. Maluji bytový textil pro velké i malé pod značkou Přírodou, protože mi všichni říkali, že mé výrobky dýchají přírodou.

Představíte nám Vaši tvorbu? Co všechno děláte?

Navrhuji bytový textil s ručně malovanými přírodními vzory. Z mých látek šijeme povlečení, polštáře, textil pro děti jako jsou deky, zavinovačky a doplňkový textil do pokojíčku. A také gumičky do vlasů, malované tašky a v nabídce mám i obrázky pro děti. Koncept je možnost mít sladěný interiér, kdy např. k povlečení v ložnici může mít maminka výbavičku pro miminko se stejným motivem. I barvy lněných polštářů vybírám, aby ladily ke kolekcím.

Kdy jste začala s tvorbou bytového textilu a jak jste se k tomu dostala?

Myšlenka byla před více než 10ti lety, kdy se mi líbily zahraniční značky, které tvoří malovaný textil a tapety. Vždy jsem chtěla navrhovat interiéry, ráda jsem malovala a tak jsem dlouhé roky pracovala jako návrhářka interiérů a ve volných chvílích jsem zkoušela malovat vzory na látky. Ale při zaměstnání nebyl čas. Začala jsem svůj sen realizovat při rodičovské. První látku Luční kvítí jsem měla na jaře loňského roku.

Kde berete inspiraci?

Inspiraci hledám v přírodě. V tom, co se mi líbí a co bych sama měla ráda doma. Zkoušení a neustále přemýšlení nad něčím novým mi nefunguje, většinou přijde myšlenka na nový výrobek nebo vzor sama. Také ráda procházím Pinterest, kde mě inspirují hlavně interiéry dětských pokojů.

Jak vytváříte vlastní látky s motivy?

Vzor nejprve namaluji. Pokud není zima, maluji, co natrhám a nasbírám v přírodě. Pak je grafici převedou do formátu pro tisk. Kusový textil, což jsou nyní tašky a polštáře s trávami, tiskneme digitálně v místní tiskárně. Látky na povlečení tiskneme také digitálně v Čechách

Jak dlouho si myslíte, že Vám trvá vytvořit jedno ložní prádlo od návrhu až po konečnou úpravu?

Je to opravdu dlouhý proces. Namalovat vzor. Graficky poskládat a upravit rozlišení pro tisk. Následně tisk vzorku je několik týdnů. Poté případně podle vzorku ladím rozmístění a sytost barev, aby odpovídaly malbě. A výroba celých rolí trvá necelé dva měsíce. Povlečení šíji švadlenky v chráněné dílně, kdy výroba je předem plánovaná a rychlá. Celý proces je tedy na několik měsíců až půl roku.

Vytváříte také na zakázku, podle přání zákazníka?

Na přání šijeme rozměry povlečení a polštářů. Výbavičky pro děti také šijeme na zakázku, kdy si zákazník může vybrat barvu ke kolekcím. Barev je široký výběr a nemohu je mít skladem.

 DSC_6913